+

Hatice Ersoy

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen “Ana Transfer Merkezi Mimari Proje Yarışması”nda İYTE Mezunu Mimar Hatice Ersoy’un yer aldığı ekiple katıldığı proje birinci olma başarısı gösterdi.
İzmir Şehirlerarası Otogar alanının bir ana transfer merkezi olarak yeniden tasarlanması için İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından açılan yarışma sonuçlandı. Çağdaş bir çevre ve mimari anlayışı ortaya koyan projenin belirlenmesi, ilgili mesleklerin gelişmesi ve ekiplerin uluslararası rekabet gücü kazanması amacıyla düzenlenen yarışmada, İYTE Mimarlık Bölümü mezunu Mimar Hatice Ersoy’un da yer aldığı proje, birinci olmaya hak kazandı.
İki aşamalı olarak düzenlenen proje yarışması ile beraber İzmir Ulaşım Ana Planı ile belirlenen kapsamda hizmet verecek olan otogar işlevinin, birçok ulaşım türünün kesişim noktasında olduğu göz önünde bulundurularak “Ana Transfer Merkezi” olarak ele alınması öngörülüyor.
İzmir Transfer Merkezi Mimari Proje Yarışmasında birincilik alarak ödüle layık görülen Nurbin Paker ve Hüseyin Kahvecioğlu yürütücülüğündeki ekipte yer alan İYTE Mimarlık Bölümü mezunumuz Mimar Hatice Ersoy'u tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.