+

8. Olağan Genel Kurul

Değerli Mezunumuz,

İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Mezunları Derneği (İYTEMED) kuruluşundan bu yana İYTElilik duygusunu ön plana çıkarmaya çalışarak, öncelikle mezunlar ve öğrenciler olmak üzere üyesi olsun olmasın tüm İYTElileri doğal bir paydaşı olarak görerek çalışmalarını sürdürmektedir. Bu anlamda Derneğimizin kuruluşundan bugüne tüm Yönetim Kurullarında yer alan gönüllülerimize vermiş oldukları emekleri için teşekkür ederiz. Biz de 2014 Mart ayında görev geldiğimiz ilk günden bu yana büyük bir özveri ve gayretle ama daha önemlisi iyi niyet ve samimiyetle öncelikle kurumsal bir yapının kurulmasına ve İYTElileri bir araya getirmeye, öğrencilerle mezunlar arasında köprü kurmaya, derneğimizin görünürlüğünü ve bilinirliğini arttıracak çalışmalar yapmaya gayret ettik. Tüm bu süreçte yapılanları tek tek yazmak çok zor ama kısaca özetlemek gerekirse:

Yurtiçi ve yurtdışında 50’ye yakın etkinlik/toplantı düzenledik, dijital iletişim kanallarını oluşturduk, kariyer çalışma grubu oluşturarak özellikle yeni mezun arkadaşlarımızın iş bulma süreçlerine destek olduk 200’e yakın iş ilanı paylaştık. 5.5 yıllık süreçte üye mezun sayımızı 10 kattan fazla arttırdık. Burs fonu projesini başlatarak öğrenci arkadaşlarımıza burs vermeye başladık ve ne mutlu ki sizlerin destekleriyle 2019 Mezuniyet Töreninde İYTEMED Burs Fonu ilk mezununu verdi. Her sene tekrarlanan ve artık gelenekselleşen etkinlikler düzenledik (3 Büyük şehirde eş zamanlı kahvaltı, yıl sonu kokteyli, bowling turnuvası vb). Bu sıraladıklarımızın dışında yazamadığımız daha bir sürü şey...

Tüm bu yapılanlar sizlerin desteği, katkıları ve katılımlarıyla gerçekleşti. Ama her güzel şeyin bir sonu olduğu gibi biz de bu dernek yönetiminde misyonumuzu tamamladığımızı düşünüyor, son dönemde düşen enerjimizle birlikte artık bir kan değişimi vaktinin geldiğine inanıyoruz. Bu nedenle 9 Şubat’ta gerçekleştirmeyi planladığımız Olağan Genel Kurulda tekrar aday olmayacağımızı bildiriyor, bayrağı devralacak heyecanlı ve enerjik yeni bir yönetimin kurulacağını umarak, gönüllü arkadaşlarımıza çağrı yapmak istiyoruz.

2014’ten bu yana Dernek Yönetiminde yer alan; en başta ilk günden beri beraber yürüdüğümüz Görkem Teneler olmak üzere, Aykut Samet Koç, Berkhan Ağar, Cansın Selin Özden, Dalya Hazar, Durul Sahyar, Emrah Önder, Ertuğrul Ceyhan, Gürhan Özsamancı, Hayriye Soykan, Hünkar Göçen, Meltem Çetinel, Mithat Boz, Salih Özkan Dursun, Onur Günduru ve Taner Erdoğan ‘a kendi özel zamanlarından fedakarlıkla vakit ayırıp derneğimizi güçlendirmek adına yapmış oldukları çalışmalar için tüm İYTEliler adına teşekkür ediyorum.

Koşullar ve kişiler değişir ancak bizlerin; hem Dernek, hem de yuvamız İYTE’yle olan gönül bağı her zaman devam edecektir.

7. ve 8. İYTEMED Yönetim Kurulları Adına
İYTEMED YK Başkanı Aykut HOCAOĞLU


Dosya: Genel Kurul Duyurusu
Dosya: Genel Kurul Toplantı Daveti